Systemy Pomiarowe GIVI MISURE - Systemy Pomiarowe i Sterowania Radiowe

Idź do spisu treści

Menu główne:

Systemy Pomiarowe

Systemy Pomiarowe GIVI MISURE


Jesteśmy wyłącznym autoryzowanym dystrybutorem produktów firmy GIVI MISURE w Polsce.
Prosimy o kontakt w sprawie szczegółowej dokumentacji oraz ofert.


Liniały Optyczne


Enkodery Obrotowe

Liniały optyczne GIVI MISURE wyróżniają się dokładnością i niezawodnością i są produkowane w ośmiu różnych modelach. Liniały optyczne GVS 300 i GVS 400 są używane głównie na ręcznych obrabiarkach, GVS 200, GVS 202 S i GVS 204 są bardzo cenione przez największych producentów pras krawędziowych. Liniały GVS 600 i GVS 608 oraz wersja modułowa GMS są szczególnie odpowiednie dla maszyn CNC. Absolutne liniały optyczne GVS 204 i GVS 608 uzupełniają ofertę, a ich główne zastosowanie to w centrach obróbczych. Wszystkie liniały optyczne GIVI MISURE przechodzą surowe testy kontrolne i są dostarczane z certyfikatem kalibracji metrologicznej.

Systemy magnetyczne GIVI MISURE obejmują szeroką gamę modeli, odpowiednich do różnych zastosowań. Czujniki MTS-MTV i odpowiadające im taśmy magnetyczne pozwalają na łatwe i ekonomiczne zastosowanie nawet w maszynach pracujących w warunkach ekstremalnego zanieczyszczenia środowiska. System pomiarowy VISION 110 pozwala na wyposażenie maszyny w umiarkowanej cenie, a w wersji z własnym zasilaniem nadaje się do maszyn przenośnych. Absolutny czujnik AGM z interfejsem szeregowym SSI-BiSS lub CANopen stanowi prawdziwą innowację na rynku, oferując godne uwagi parametry, bez poświęcania łatwości montażu oferowanej przez wszystkie systemy magnetyczne. Liniały magnetyczne GVS 215 (przyrostowe) i GVS 219 (absolutne) znajdują zastosowanie w zsynchronizowanych prasach krawędziowych lub w maszynach, które wymagają samoregulujących systemów pomiarowych. W rodzinie systemów magnetycznych oferta obejmuje pierścienie magnetyczne MR, używane do pomiaru ruchów obrotowych.

GIVI MISURE oferuje pełną gamę optycznych enkoderów obrotowych z różnymi impulsami / obrotami, wymiarami i kołnierzami, ale wszystkie charakteryzują się dużą dokładnością i stabilnością sygnałów. Oprócz standardowych modeli, GIVI MISURE jest w stanie produkować niestandardowe enkodery na podstawie wymagań użytkownika. Wszystkie enkodery zbudowane są z wyselekcjonowanych komponentów elektronicznych i mechanicznych oraz wysokiej jakości materiałów, które pozwalają produktom utrzymać swoje wyjątkowe parametry w czasie całego użytkowania. Obecnie produkowane modele przyrostowe to EN600, EN500, EN413 i wersje zminiaturyzowane EN38 i EN30. Dodatkowo GIVI MISURE wprowadziło niedawno całkowicie nową rodzinę optycznych enkoderów absolutnych AEN. W ofercie firmy znajdują się również elektroniczne zadajniki impulsów i szeroka gama akcesoriów aby zaspokoić różne potrzeby zastosowania.

Dla doskonalenia cyfrowych odczytów pozycji GIVI MISURE jest stale zaangażowane w badanie i stosowanie najbardziej aktualnych technologii: najnowocześniejszych komponentów, niskiego zużycia energii, znacznej trwałość w czasie, wszechstronność i intuicyjność oprogramowania. Cyfrowe odczyty mają wiele przyjaznych dla użytkownika funkcji, opracowanych w celu wsparcia operatora podczas obróbki. Najnowszy model wprowadzony przez GIVI MISURE, VISION 900 z dotykowym, kolorowym wyświetlaczem TFT LCD, łączy w sobie nowoczesny i funkcjonalny design z niezwykłą łatwością użytkowania. Cyfrowe odczyty VISION 900, 700 i 518 mogą być używane z systemami przyrostowymi lub absolutnymi i są wyposażone w nowy System Absolutnego Ostrzegania (Absolute Warning System - AWS). AWS na bieżąco gwarantuje poprawność wyświetlanych pozycji i informuje operatora o wszelkich nieprawidłowościach w działaniu.

Kontrolery pozycji modele THESI w wersji 1 lub 2 osiowej może sterować przesuwaniem i pozycjonowaniem osi w trybie ręcznym, trybie automatycznym lub półautomatycznym. Użytkownik może w prosty sposób ustawiać programy, które mają być wykonane i przechowywać do 99 z nich, po 20 pozycji każda i 99 powtórzeń. Sterowniki pozycji są dostępne z beznapięciowym wyjściem przekaźnikowym lub z wyjściem analogowym ± 10 Vdc. Głównie stosuje się kontrolery pozycji do maszyn tnących i gnących blachę, ale ich wszechstronność pozwala na ich wykorzystanie w wielu innych procesach.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego